optionally-free-not-enough.html - en to ro translation catalogue (6 entries)

note: type: Content of: <title>
en: Optionally Free Is Not Enough - GNU Project - Free Software Foundation
ro: Opțional liberă nu este destul - Proiectul GNU - Fundația pentru Programe Libere

note: type: Content of: <div><h2>
en: Optionally Free Is Not Enough
ro: Opțional liberă nu este destul

note: type: Content of: <div><ol><li>
en: Specific committed free software supporters that we know will make an effort to avoid nonfree software.
ro: Anumiți susținători dedicați ai programelor libere despre care știm că vor depune efortul de a evita programele nelibere.

note: type: Content of: <div><div><p>
en: Please send general FSF &amp; GNU inquiries to <a href="mailto:gnu@gnu.org">&lt;gnu@gnu.org&gt;</a>.  There are also <a href="/contact/">other ways to contact</a> the FSF.  Broken links and other corrections or suggestions can be sent to <a href="mailto:webmasters@gnu.org">&lt;webmasters@gnu.org&gt;</a>.
ro: Pentru întrebări generale legate de FSF și GNU, vă rugăm să scrieți la <a href="mailto:gnu@gnu.org">&lt;gnu@gnu.org&gt;</a>.  Există și <a href="/contact/">alte moduri de a contacta</a> FSF. Legăturile stricate și alte corecturi sau sugestii pot fi trimise la <a href="mailto:webmasters@gnu.org">&lt;webmasters@gnu.org&gt;</a>.

note: TRANSLATORS: Use space (SPC) as msgstr if you don't want credits. type: Content of: <div><div>
en: *GNUN-SLOT: TRANSLATOR'S CREDITS*
ro: <b>Traducere</b> de Tiberiu C. Turbureanu (<a href="http://ceata.org">Fundația Ceata</a>), 2013

note: timestamp start type: Content of: <div><p>
en: Updated:
ro: Actualizată:
