outdated.html - en to fa translation catalogue (10 entries)

note: #set var="ORIGINAL_LINK" value="<a class=\"original-link\" href=\"${ORIGINAL_FILE}.en\">" #if expr='${OUTDATED_SINCE}' TRANSLATORS: The date will follow this string. type: Content of: <div><div><p>
en: This translation may not reflect the changes made since
fa: این ترجمه ممکن است شامل تغییرات ایجادشده از تاریخ

note: #echo encoding="none" var="OUTDATED_SINCE" TRANSLATORS: The link to the English page will follow this string. type: Content of: <div><div><p>
en: in the
fa: در نسخهٔ اصلی انگلیسی

note: #echo encoding="none" var="ORIGINAL_LINK" TRANSLATORS: The text of the link; the next string is the last part of the sentence (just a period in English). type: Content of: <div><div><p>
en: English original
fa: نباشد

note: #else TRANSLATORS: The link to the English page will follow this string. type: Content of: <div><div>
en: This translation may not reflect the latest changes to
fa: این ترجمه ممکن است شامل آخرین تغییرات در نسخهٔ اصلی انگلیسی

note: #echo encoding="none" var="ORIGINAL_LINK" TRANSLATORS: The text of the link; the next string is the last part of the sentence (just a period in English). type: Content of: <div><div>
en: the English original
fa: نباشد

note: #if expr='${DIFF_FILE}' #set var="DIFF_LINK" value="<a href=\"${DIFF_FILE}\">" TRANSLATORS: The link to the page with differences will follow this string. type: Content of: <p>
en: You should take a look at
fa: لطفا

note: #echo encoding="none" var="DIFF_LINK" TRANSLATORS: The text of the link; the next string is the last part of the sentence (just a period in English). type: Content of: <p>
en: those changes
fa: آن تغییرات

note: type: Content of: outside any tag (error?)
en: <span class="outdated-html-dummy-span">.</span>
fa: <span class="outdated-html-dummy-span"> را ببینید.</span>

note: #endif #if expr='${LANGUAGE_SUFFIX} = /^[.](de|es|fr)$/' TRANSLATORS: Please replace web-translators@gnu.org with the email address of your translation team. type: Content of: outside any tag (error?)
en: If you wish to help us maintain this page, please contact <a href="mailto:web-translators@gnu.org">&lt;web-translators@gnu.org&gt;</a>.
fa: اگر می‌خواهید در نهگداری این صفحه به ما کمک کنید، لطفا با <a href="mailto:web-translators@gnu.org">&lt;web-translators@gnu.org&gt;</a> تماس بگیرید.

note: #else type: Content of: outside any tag (error?)
en: Please see the <a href="/server/standards/README.translations.html">Translations README</a> for information on maintaining translations of this article.
fa: لطفا <a href="/server/standards/README.translations.html">راهنمای ترجمه</a> را برای اطلاعات بیشتر دربارهٔ نگهداری ترجمه‌های این مقاله ببینید.
