outdated.html - en to fi translation catalogue (8 entries)

note: #set var="ORIGINAL_LINK" value="<a class=\"original-link\" href=\"${ORIGINAL_FILE}.en\">" #if expr='${OUTDATED_SINCE}' TRANSLATORS: The date will follow this string. type: Content of: <div><div><p>
en: This translation may not reflect the changes made since
fi: Tämä käännös ei ehkä näytä muutoksia, jotka on tehty tämän päivämäärän jälkeen:

note: #echo encoding="none" var="ORIGINAL_LINK" TRANSLATORS: The text of the link; the next string is the last part of the sentence (just a period in English). type: Content of: <div><div><p>
en: English original
fi: alkuperäisessä englanninkielisessä versiossa

note: #else TRANSLATORS: The link to the English page will follow this string. type: Content of: <div><div>
en: This translation may not reflect the latest changes to
fi: Tämä käännös ei ehkä näytä uusimpia muutoksia jotka ovat

note: #echo encoding="none" var="ORIGINAL_LINK" TRANSLATORS: The text of the link; the next string is the last part of the sentence (just a period in English). type: Content of: <div><div>
en: the English original
fi: alkuperäisessä englanninkielisessä versiossa

note: #if expr='${DIFF_FILE}' #set var="DIFF_LINK" value="<a href=\"${DIFF_FILE}\">" TRANSLATORS: The link to the page with differences will follow this string. type: Content of: <p>
en: You should take a look at
fi: Sinun pitäisi katsoa

note: #echo encoding="none" var="DIFF_LINK" TRANSLATORS: The text of the link; the next string is the last part of the sentence (just a period in English). type: Content of: <p>
en: those changes
fi: niitä muutoksia

note: #endif #if expr='${LANGUAGE_SUFFIX} = /^[.](de|es|fr)$/' TRANSLATORS: Please replace web-translators@gnu.org with the email address of your translation team. type: Content of: outside any tag (error?)
en: If you wish to help us maintain this page, please contact <a href="mailto:web-translators@gnu.org">&lt;web-translators@gnu.org&gt;</a>.
fi: Jos haluat auttaa meitä ylläpitämään tätä sivua, lähetä sähköpostia osoitteeseen <a href="mailto:web-translators@gnu.org">&lt;web-translators@gnu.org&gt;</a>.

note: #else type: Content of: outside any tag (error?)
en: Please see the <a href="/server/standards/README.translations.html">Translations README</a> for information on maintaining translations of this article.
fi: Ole hyvä ja katso linkkiä <a href="/server/standards/README.translations.html">Translations README</a> jos haluat lisätietoa tämän artikkelin käännösten toimittamisesta ja koordinoinnista.
