outdated.html - en to ja translation catalogue (12 entries)

note: #set var="ORIGINAL_LINK" value="<a class=\"original-link\" href=\"${ORIGINAL_FILE}.en\">" #if expr='${OUTDATED_SINCE}' TRANSLATORS: The date will follow this string. type: Content of: <div><div><p>
en: This translation may not reflect the changes made since
ja: この翻訳は、

note: #echo encoding="none" var="OUTDATED_SINCE" TRANSLATORS: The link to the English page will follow this string. type: Content of: <div><div><p>
en: in the
ja: 以降に行われた

note: #echo encoding="none" var="ORIGINAL_LINK" TRANSLATORS: The text of the link; the next string is the last part of the sentence (just a period in English). type: Content of: <div><div><p>
en: English original
ja: 英語のオリジナル版

note: type: Content of: <div><div>
en: .
ja: の変更を反映できていません。

note: #else TRANSLATORS: The link to the English page will follow this string. type: Content of: <div><div>
en: This translation may not reflect the latest changes to
ja: この翻訳は最新の変更の

note: #echo encoding="none" var="ORIGINAL_LINK" TRANSLATORS: The text of the link; the next string is the last part of the sentence (just a period in English). type: Content of: <div><div>
en: the English original
ja: 英語のオリジナル版

note: type: Content of: <div>
en: <span>.</span>
ja: <span>を反映できていません。</span>

note: #if expr='${DIFF_FILE}' #set var="DIFF_LINK" value="<a href=\"${DIFF_FILE}\">" TRANSLATORS: The link to the page with differences will follow this string. type: Content of: <p>
en: You should take a look at
ja: 確認するには、

note: #echo encoding="none" var="DIFF_LINK" TRANSLATORS: The text of the link; the next string is the last part of the sentence (just a period in English). type: Content of: <p>
en: those changes
ja: こちらの変更を

note: type: Content of: outside any tag (error?)
en: <span class="outdated-html-dummy-span">.</span>
ja: ご覧ください。

note: #endif #if expr='${LANGUAGE_SUFFIX} = /^[.](de|es|fr)$/' TRANSLATORS: Please replace web-translators@gnu.org with the email address of your translation team. type: Content of: outside any tag (error?)
en: If you wish to help us maintain this page, please contact <a href="mailto:web-translators@gnu.org">&lt;web-translators@gnu.org&gt;</a>.
ja: このページの保守を手伝うには<a href="mailto:web-translators@gnu.org">&lt;web-translators@gnu.org&gt;</a>まで連絡ください。

note: #else type: Content of: outside any tag (error?)
en: Please see the <a href="/server/standards/README.translations.html">Translations README</a> for information on maintaining translations of this article.
ja: わたしたちのウェブページの翻訳の保守の情報については、<a href="/server/standards/README.translations.html">翻訳 README</a>をご覧ください。
