outdated.html - en to nl translation catalogue (9 entries)

note: #set var="ORIGINAL_LINK" value="<a class=\"original-link\" href=\"${ORIGINAL_FILE}.en\">" #if expr='${OUTDATED_SINCE}' TRANSLATORS: The date will follow this string. type: Content of: <div><div><p>
en: This translation may not reflect the changes made since
nl: Deze vertaling bevat nog niet de wijzigingen die zijn gemaakt sinds

note: #echo encoding="none" var="OUTDATED_SINCE" TRANSLATORS: The link to the English page will follow this string. type: Content of: <div><div><p>
en: in the
nl: in het

note: #echo encoding="none" var="ORIGINAL_LINK" TRANSLATORS: The text of the link; the next string is the last part of the sentence (just a period in English). type: Content of: <div><div><p>
en: English original
nl: originele Engelstalige artikel

note: #else TRANSLATORS: The link to the English page will follow this string. type: Content of: <div><div>
en: This translation may not reflect the latest changes to
nl: Deze vertaling bevat nog niet de laatste wijzigingen in

note: #echo encoding="none" var="ORIGINAL_LINK" TRANSLATORS: The text of the link; the next string is the last part of the sentence (just a period in English). type: Content of: <div><div>
en: the English original
nl: het Engelstalige origineel

note: #if expr='${DIFF_FILE}' #set var="DIFF_LINK" value="<a href=\"${DIFF_FILE}\">" TRANSLATORS: The link to the page with differences will follow this string. type: Content of: <p>
en: You should take a look at
nl: Je zou kunnen kijken naar

note: #echo encoding="none" var="DIFF_LINK" TRANSLATORS: The text of the link; the next string is the last part of the sentence (just a period in English). type: Content of: <p>
en: those changes
nl: deze wijzigingen

note: #endif #if expr='${LANGUAGE_SUFFIX} = /^[.](de|es|fr)$/' TRANSLATORS: Please replace web-translators@gnu.org with the email address of your translation team. type: Content of: outside any tag (error?)
en: If you wish to help us maintain this page, please contact <a href="mailto:web-translators@gnu.org">&lt;web-translators@gnu.org&gt;</a>.
nl: Als je mee wilt helpen bij het onderhouden van deze pagina, neem dan contact op met <a href="mailto:www-nl-translators@gnu.org">&lt;www-nl-translators@gnu.org&gt;</a>.

note: #else type: Content of: outside any tag (error?)
en: Please see the <a href="/server/standards/README.translations.html">Translations README</a> for information on maintaining translations of this article.
nl: Lees ook de <a href="/server/standards/README.translations.html">handleiding voor vertalingen</a> voor informatie over het onderhouden van vertalingen van dit artikel.
