gnu.html - en to hr translation catalogue (6 entries)

note: type: Content of: <div><h3>
en: GNU and Linux
hr: GNU i Linux

note: type: Content of: <div><ul><li>
en: <a href="http://libreplanet.org/wiki/Group_list">GNU/Linux, GNU/Hurd, and free software user groups</a>
hr: <a href="http://libreplanet.org/wiki/Group_list">GNU/Linux, GNU/Hurd i korisničke grupe za slobodni softver</a>

note: type: Content of: <div><div><p>
en: Please send general FSF &amp; GNU inquiries to <a href="mailto:gnu@gnu.org">&lt;gnu@gnu.org&gt;</a>.  There are also <a href="/contact/">other ways to contact</a> the FSF.  Broken links and other corrections or suggestions can be sent to <a href="mailto:webmasters@gnu.org">&lt;webmasters@gnu.org&gt;</a>.
hr: Molimo šaljite općenite FSF &amp; GNU upite na <a href="mailto:gnu@gnu.org">&lt;gnu@gnu.org&gt;</a>.  Postoje također i <a href="/contact/">drugi načini kontaktiranja</a> FSF-a. Prekinute poveznice i druge ispravke ili prijedloge možete poslati na <a href="mailto:webmasters@gnu.org">&lt;webmasters@gnu.org&gt;</a>.

note: type: Content of: <div><p>
en: This page is licensed under a <a rel="license" href="http://creativecommons.org/licenses/by-nd/4.0/">Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License</a>.
hr: Ovo djelo je dano na korištenje pod licencom <a rel="license" href="http://creativecommons.org/licenses/by-nd/4.0/deed.hr">Creative Commons Imenovanje-Bez prerada 4.0 međunarodna</a>.

note: TRANSLATORS: Use space (SPC) as msgstr if you don't want credits. type: Content of: <div><div>
en: *GNUN-SLOT: TRANSLATOR'S CREDITS*
hr: <b>Prijevod</b>: Nevenko Baričević, 2013.

note: timestamp start type: Content of: <div><p>
en: Updated:
hr: Vrijeme zadnje izmjene:
