gnu.html - en to pl translation catalogue (13 entries)

note: type: Content of: <div><p>
en: <strong>Download distributions</strong>
pl: <strong>Pobierz dystrybucje</strong>

note: type: Attribute 'alt' of: <div><p><a><img>
en: &nbsp;[GNU and Linux]&nbsp;
pl: &nbsp;]GNU i&nbsp;Linux]&nbsp;

note: type: Content of: <div><p>
en: <em>If you're looking for a whole system to install, see our <a href="/distros/free-distros.html">list of GNU/Linux distributions which are entirely free software</a>.</em>
pl: <em>Jeśli szukacie pełnego systemu do&nbsp;zainstalowania, zobaczcie naszą <a href="/distros/free-distros.html">listę dystrybucji GNU/Linux, które składają się wyłącznie z&nbsp;wolnego oprogramowania</a>.</em>

note: type: Content of: <div><p>
en: Here are two postings that Stallman wrote for a bulletin board at Stanford while he was visiting there in May, 1983.  They show some of his thinking on the way towards launching the development of the GNU system.  They don't use the term &ldquo;free software&rdquo;; apparently he had not yet started to put those two words together.
pl: Oto dwa fragmenty, które Stallman napisał na&nbsp;tablicy ogłoszeń na&nbsp;Stanford gdy odwiedzał w&nbsp;maju 1983 r. Ukazują jego myślenie na&nbsp;drodze ku rozwijaniu systemu GNU. Nie używają terminu &bdquo;wolne oprogramowanie&rdquo; ponieważ&nbsp;widocznie jeszcze nie łączył tych dwóch słów.

note: type: Content of: <div><h3>
en: GNU and Linux
pl: GNU i&nbsp;Linux

note: type: Content of: <div><h3>
en: Other GNU-related resources
pl: Inne zasoby związane z&nbsp;GNU

note: type: Content of: <div><ul><li>
en: <a href="http://libreplanet.org/wiki/Group_list">GNU/Linux, GNU/Hurd, and free software user groups</a>
pl: <a href="http://libreplanet.org/wiki/Group_list">Grupy użytkowników GNU/Linuksa, GNU/Hurd i&nbsp;wolnego oprogramowania</a>

note: type: Content of: <div><h3>
en: GNU elsewhere
pl: GNU gdzie indziej

note: type: Content of: <div><p>
en: Main-belt asteroid <a href="https://www.minorplanetcenter.net/db_search/show_object?object_id=9965">(9965)  GNU</a>, provisionally designated as 1992 EF<sub>2</sub>, was named after the GNU project in the <a href="https://www.minorplanetcenter.net/iau/ECS/MPCArchive/2000/MPC_20001111.pdf">Minor Planet Circular 41571</a>. The asteroid was discovered at Kitt Peak by Spacewatch on the 5<sup>th</sup> March 1992.
pl: Planetoida pasa głównego <a href="https://www.minorplanetcenter.net/db_search/show_object?object_id=9965">(9965) GNU</a>, wstępnie oznaczona 1992 EF<sub>2</sub>, została nazwana imieniem projektu GNU w&nbsp;<a href="https://www.minorplanetcenter.net/iau/ECS/MPCArchive/2000/MPC_20001111.pdf">Minor Planet Circular 41571</a>. Planetoida została odkryta w&nbsp;Kitt Peak za&nbsp;pomocą Spacewatch 5 marca 1992&nbsp;r.

note: type: Content of: <div><div><p>
en: Please send general FSF &amp; GNU inquiries to <a href="mailto:gnu@gnu.org">&lt;gnu@gnu.org&gt;</a>.  There are also <a href="/contact/">other ways to contact</a> the FSF.  Broken links and other corrections or suggestions can be sent to <a href="mailto:webmasters@gnu.org">&lt;webmasters@gnu.org&gt;</a>.
pl: Wszelkie pytania dotyczące GNU i&nbsp;FSF prosimy kierować na&nbsp;adres <a href="mailto:gnu@gnu.org">&lt;gnu@gnu.org&gt;</a>. Inne metody kontaktu z&nbsp;FSF można znaleźć na&nbsp;stronie <a href="/contact/contact.html">kontakt</a> <br /> Informacje o niedziałających odnośnikach oraz&nbsp;inne poprawki (lub propozycje) prosimy wysyłać na&nbsp;adres <a href="mailto:web-translators@gnu.org">&lt;web-translators@gnu.org&gt;</a>.

note: type: Content of: <div><p>
en: This page is licensed under a <a rel="license" href="http://creativecommons.org/licenses/by-nd/4.0/">Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License</a>.
pl: Ta strona jest dostępna na&nbsp;<a rel="license" href="http://creativecommons.org/licenses/by-nd/4.0/deed.pl">licencji Creative Commons Uznanie autorstwa&nbsp;&ndash; Bez&nbsp;utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe</a>.

note: TRANSLATORS: Use space (SPC) as msgstr if you don't want credits. type: Content of: <div><div>
en: *GNUN-SLOT: TRANSLATOR'S CREDITS*
pl: Tłumaczenie: Wojciech Kotwica 2002, Jan Owoc 2010, 2014, 2016, 2021; poprawki: Wojciech Kotwica 2002, 2003, 2005, 2006, Jan Owoc 2011.

note: timestamp start type: Content of: <div><p>
en: Updated:
pl: Aktualizowane:
