license-logos.html - en to ar translation catalogue (6 entries)

note: type: Content of: <title>
en: GNU License Logos - GNU Project - Free Software Foundation
ar: شعارات رخصة غنو - مشروع غنو - مؤسسة البرمجيات الحرة

note: type: Content of: <h2>
en: GNU License Logos
ar: شعارات رخصة غنو

note: type: Content of: <div><p>
en: If you are releasing work under the <a href="/licenses/fdl.html">GFDL</a>, or version 3 of the GNU <a href="/licenses/gpl.html">GPL</a>, <a href="/licenses/lgpl.html">LGPL</a>, or <a href="/licenses/agpl.html">AGPL</a>, feel free to use these buttons on your site or in your application to advertise the license.  These logos are immediately recognizable, and will assure your users that their freedom is being protected.
ar: إذا كنت تصدر عملك في إطار <a href="/licenses/fdl.html">رخصة جنو للوثائق الحرة</a>, أو الإصدار 3 من <a href="/licenses/gpl.html">رخصة جنو العمومية</a>, <a href="/licenses/lgpl.html">رخصة غنو العمومية الصغرى</a> أو <a href="/licenses/agpl.html">رخصة جنو أفيرو العمومية</a>, لا تتردد في استخدام هذه الرسمات على موقع الويب الخاص بك أو في التطبيق الخاص بك للإعلان عن الرخصة. يجرى التعرف على هذه الشعارات على الفور، وسوف تؤكد لمستخدميكم أن حريتهم محميه .

note: type: Content of: <div><div><p>
en: Please send general FSF &amp; GNU inquiries to <a href="mailto:gnu@gnu.org">&lt;gnu@gnu.org&gt;</a>.  There are also <a href="/contact/">other ways to contact</a> the FSF.  Broken links and other corrections or suggestions can be sent to <a href="mailto:webmasters@gnu.org">&lt;webmasters@gnu.org&gt;</a>.
ar: يرجى إرسال الاستفسارات المتعلقة بالـ FSF وGNU إلى <a href="mailto:gnu@gnu.org">&lt;gnu@gnu.org&gt;</a>. هناك أيضاً طرق أخرى للاتصال <a href="/contact/"><span xml:lang="en" lang="en"> </span> بمؤسسة البرمجيات الحرة</a>. يرجى إرسال الوصلات المنقطعة وأي تصحيحات أو اقتراحات إلى <a href="mailto:webmasters@gnu.org">&lt;webmasters@gnu.org&gt;</a>.

note: TRANSLATORS: Use space (SPC) as msgstr if you don't want credits. type: Content of: <div><div>
en: *GNUN-SLOT: TRANSLATOR'S CREDITS*
ar: فريق الترجمة العربية بإشراف <em>حسام حسني</em>

note: timestamp start type: Content of: <div><p>
en: Updated:
ar: حُدّثت:
