license-logos.html - en to de translation catalogue (6 entries)

note: type: Content of: <title>
en: GNU License Logos - GNU Project - Free Software Foundation
de: GNU-Lizenzlogos - GNU-Projekt - Free Software Foundation

note: type: Content of: <h2>
en: GNU License Logos
de: GNU-Lizenzlogos

note: type: Content of: <div><p>
en: If you are releasing work under the <a href="/licenses/fdl.html">GFDL</a>, or version 3 of the GNU <a href="/licenses/gpl.html">GPL</a>, <a href="/licenses/lgpl.html">LGPL</a>, or <a href="/licenses/agpl.html">AGPL</a>, feel free to use these buttons on your site or in your application to advertise the license.  These logos are immediately recognizable, and will assure your users that their freedom is being protected.
de: Haben Sie ihr Werk unter der GNU <a href="/licenses/fdl" xml:lang="en">Free Documentation License (FDL)</a> oder unter Version 3 der GNU <a href="/licenses/gpl-3.0" xml:lang="en">General Public License (GPL)</a>, GNU <a href="/licenses/lgpl" xml:lang="en">Lesser General Public License (LGPL)</a> oder GNU <a href="/licenses/agpl" xml:lang="en">Affero General Public License (AGPL)</a> freigeben, können Sie diese Logos gerne auf Ihrem Webauftritt oder in Ihrer Anwendung nutzen, um die Lizenz zu bewerben. Diese Logos werden leicht wiedererkannt und versichern Benutzern, dass ihre Freiheit geschützt ist.

note: type: Content of: <div><div><p>
en: Please send general FSF &amp; GNU inquiries to <a href="mailto:gnu@gnu.org">&lt;gnu@gnu.org&gt;</a>.  There are also <a href="/contact/">other ways to contact</a> the FSF.  Broken links and other corrections or suggestions can be sent to <a href="mailto:webmasters@gnu.org">&lt;webmasters@gnu.org&gt;</a>.
de: Bitte senden Sie allgemeine Fragen zur FSF &amp; GNU an <a href="mailto:gnu@gnu.org">&lt;gnu@gnu.org&gt;</a>. Sie können auch die <a href="/contact/"><span xml:lang="en" lang="en">Free Software Foundation</span> kontaktieren</a>. Ungültige Verweise und andere Korrekturen oder Vorschläge können an <a href="mailto:webmasters@gnu.org">&lt;webmasters@gnu.org&gt;</a> gesendet werden.

note: TRANSLATORS: Use space (SPC) as msgstr if you don't want credits. type: Content of: <div><div>
en: *GNUN-SLOT: TRANSLATOR'S CREDITS*
de: <strong>Übersetzung:</strong><!-- Jоегg Kоhпе--> <a href="https://savannah.gnu.org/projects/www-de">&lt;www-de&gt;</a>, 2011, 2012.

note: timestamp start type: Content of: <div><p>
en: Updated:
de: Letzte Änderung:
